Moje zdjęcie

imię: Piotr Sowiński
pseudo: Sadi
wiek: 25
zainteresowania: programowanie, tworzenie stron, linux, elektronika, książki


Creative Commons LicenseJeżeli nie zaznaczono inaczej, wszystkie materiały na tej stronie są objęte licencją Creative Commons by-nc 3.0
Skiny
grey-tea green (standardowy)
light sky blue
carrot orange
Polecam

Bykom STOP! browsehappy.pl - masz kIEpską przeglądarkę? Spam Poison - zatrujmy życie spammerom! Debian GNU/Linux Przeglądarka Opera
POV Ray - ciąg dalszy sadi | 19:12 | 16.04.2009
Zgodnie z tym, co pisałem wczoraj, postanowiłem zrobić w POV Ray jakiś filmik. Wiem, że nie jest to nic specjalnie pięknego, ani wymyślnego. Moim głównym celem była nauka precyzyjnego kształtowania krzywej, po której porusza się kamera, co będzie bardzo istotne przy robieniu projektu na studia. Inna krzywa, która być może jest mniej oczywista, posłużyła do zbudowania bryły obrotowej, która przypomina nieco talerz od perkusji. Kontynuowałem również eksperymenty ze szkłem, czego wynikiem są obiekty o różnych kolorach, stopniach przezroczystości, czy odblaskach. Animacja trwa 25 sekund i składa się z 625 klatek, które renderowały się przez ok. 45 minut. Całkiem sporo, biorąc pod uwagę to, że całą pracę wykonywał nie taki słaby Intel E8400, oraz to, że użyłem POV Ray w wersji 3.7 (beta), która w przeciwieństwie do wersji 3.61 (obecna stabilna) robi użytek z wielu rdzeni procesora. Aż strach pomyśleć ile by to potrwało na moim zabytkowym 600 MHz-owym laptopie ;)

Na tym renderze uwidoczniłem tor poruszania się kamery (startujemy od zielonego końca).

<< Powrót

Komentarze:

Wszystkie przedstawione tutaj opinie należą do ich autorów i twórca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.


Imię/Ksywka (wymagane):

Strona WWW:

Wpisz tekst z obrazka (wymagane):

kod

Treść (wymagane):


W polu "Strona WWW" wpisywanie członu "http://" nie jest konieczne. Tagi (X)HTML wpisane w treści nie będą działać jako element strony, zamiast tego pojawią się w samym komentarzu. Komentarze obraźliwe, nie na temat lub niezgodne z prawem będą w miarę możliwości usuwane.

skiny: grey-tea green | light sky blue | carrot orange
some rights reserved | kanał informacyjny | admin | valid XHTML 1.0 | valid CSS | valid Atom 1.0