krótko o mnie

Zdjęcie z gór (2009)

W pobliżu wejścia do Jaskini Raptawickiej (2009)

Drugie zdjęcie z gór (2009)

Jaskinia Mylna (2009)Nazywam się Piotr Sowiński, w sieci jednak zwykle posługuję się pseudonimem Sadi. Mam 25 lat, pochodzę z Torunia, obecnie mieszkam w Tczewie. 22 listopada 2010 roku, na Katedrze Optoelektroniki i Systemów Elektronicznych wydziału ETI PG, obroniłem pracę magisterską zatytułowaną Generacja przebiegów pseudolosowych - model generatora i tym samym uzyskałem tytuł magistra inżyniera. Pracuję w firmie Alarmtech Polska, gdzie moim głównym zadaniem jest budowanie przyrządów do kontroli jakości produkowanych układów.

moje zainteresowania

Komputery

Elektronika


Moją specjalnością jest elektronika cyfrowa i mieszana sygnałowo. Bardzo interesuje mnie budowanie układów będących na styku elektroniki i informatyki (mikrokontrolery, karty DAQ itd. to mój żywioł). Z elektroniki czysto analogowej czuję się trochę słabszy i dlatego staram się ciągle poszerzać z niej wiedzę, czego widzę już efekty. Cały czas po głowie chodzi mi parę ciekawych pomysłów na układy, których po prostu nie mam kiedy zrealizować.

Książki


Lista książek, które przeczytałem
Czytam głównie fantastykę, jednak staram się do niej nie ograniczać. Dodam, że jeszcze w szkole lektury skutecznie zniechęciły mnie do czytania na własną rękę, dopiero koleżanki przekonały mnie, że czytanie na prawdę może być ciekawe.

o stronie

Zasadniczo jest to połączenie strony domowej i bloga. Ponieważ nie cierpię tworów bezużytecznych, kładę duży nacisk na to, aby była ona ciekawa i pomocna. Dlatego najważniejszym działem są dla mnie oczywiście artykuły. W samym blogu staram się pisać przede wszystkim na tematy związane z komputerami i elektroniką.
skiny: grey-tea green | light sky blue | carrot orange
some rights reserved | kanał informacyjny | admin | valid XHTML 1.0 | valid CSS | valid Atom 1.0